CRM

CRMObecnie coraz częściej informacje gromadzone na temat Klientów oraz umiejętność ich skutecznego przetwarzania i wykorzystania pozwalają przedsiębiorstwom lepiej wsłuchiwać się w ich potrzeby. Takie podejście pozwala firmie budować przemyślaną i długofalową strategię, umożliwiającą ciągłe wyprzedzanie oczekiwań swoich Klientów.

W Comarch ERP Altum jest to możliwe dzięki zastosowaniu wbudowanych narzędzi Business Intelligence oraz automatyzacji procesów (BPM). System gromadzi i analizuje informacje na temat m.in. lojalności Klientów, skuteczności pracy przedstawicieli handlowych, efektywności poszczególnych działań sprzedażowych. Dzięki automatyzacji procesów, Comarch ERP Altum dba m.in. o to, aby konkretna wiadomość trafiła do odpowiedniej osoby w firmie wraz z gotową informacją, jakie działania należy podjąć w związku z zaistniałą sytuacją.

Zorganizowana opieka nad Klientami

Pozyskiwanie-i-obsluga-KlientowW Comarch ERP Altum, właściciel firmy posiada pełną kontrolę nad całym procesem obsługi Klienta. Przypisywanie poszczególnych Klientów do pracowników, ustalanie osób kontaktowych dla kontrahentów, pozwala firmie zarządzać relacjami z Klientem w sposób w pełni przejrzysty i zorganizowany. Dzięki aplikacji Comarch ERP Mobile Sprzedaż, pracownicy mobilni mogą prowadzić bezpośrednią sprzedaż u Klienta z poziomu urządzenia mobilnego oraz zarządzać jego obsługą.

W celu uzyskania kompletnej informacji na temat m.in. zadowolenia Klienta, perspektyw dalszej współpracy, system umożliwia tworzenie własnych kwestionariuszy ankietowych. Dzięki zgromadzonym odpowiedziom na pytania ankietowe, firma może zautomatyzować niektóre czynności.

Jak to działa? Kwestionariusze ankietowe wykazały niezadowolenie Klienta A z jakości produktu. Kierownik sprzedaży dostaje automatycznie tą wiadomość wraz z gotową informacją, jakie kroki powinien podjąć: „Wyślij przedstawiciela handlowego do Klienta A oraz przyznaj 20% rabatu”.

Planuj i kontroluj swoje działania sprzedażowe

Zorganizowana-opieka-nad-Klientami.459x459.3c47833dComarch ERP Altum umożliwia kompletną obsługę relacji z Klientami oraz Partnerami biznesowymi, od zarejestrowania danych, aż po ewidencje rozmów oraz działań związanych z pozyskaniem i obsługą kontrahentów.

Przedsiębiorstwo ma możliwość określania etapów sprzedaży od np. wysłania maila, poprzez umówienie wizyty, aż po negocjacje i zamknięcie transakcji, a także całkowite lub częściowe zautomatyzowanie całego procesu. W ramach etapów, system umożliwia przydzielanie osób odpowiedzialnych, ustalanie terminów, konkretnych zadań i czynności do wykonania. Dzięki CRM, handlowcy zawsze mają dostęp do historii kontaktów z Klientem, wiedzą o jego potrzebach i problemach.

Jak to działa? Pozyskane w ten sposób informacje, dzięki analizom Business Intelligence dostarczają odpowiedzi na pytania m.in. jakie jest prawdopodobieństwo pozyskania danego kontrahenta, jak Klient ocenia jakość naszych produktów.

Planowanie zadań

Planowanie-zadan.460x460.b24169a4Właściwa organizacja pracy pracowników oraz prawidłowe przydzielanie i priorytetowanie zadań przekłada się bezpośrednio na wydajność przedsiębiorstwa. W Comarch ERP Altum, przedsiębiorstwo ma możliwość m.in.:

Tworzenia zadań i przypisywania ich do poszczególnych pracowników,
Grupowania zadań w dowolne kategorie,
Ustalania priorytetów dla konkretnych zadań oraz terminów ich realizacji.
Jak to działa? Dzięki analizom Business Intelligence, przedsiębiorstwo może określać m.in. profile pracowników (np. wielozadaniowy, radzący sobie w sytuacjach kryzysowych) oraz wydajność i skuteczność ich pracy.

Dzięki aplikacji mobilnej Comarch ERP Mobile Kierownik Sprzedaży możemy również kompleksowo zarządzać pracą pracowników mobilnych z poziomu smartfona lub tableta.

Bezpośrednia praca z Klientem

kierownik_sprzedazy_3Chcąc umożliwić regionalnym kierownikom sprzedaży zarządzanie sprzedażą w terenie a pracownikom mobilnym ułatwić i usprawnić pracę z Klientem, stworzyliśmy aplikacje: Comarch ERP Mobile Kierownik Sprzedaży oraz Comarch ERP Mobile Sprzedaż.

Aplikacja dla kierowników sprzedaży to planowanie wizyt sprzedawców, monitorowanie i analiza przebytych tras, łatwa komunikacja dzięki wykorzystaniu intuicyjnego komunikatora oraz dostęp do listy rejonów, pracowników, kontrahentów.

Aplikacja dla pracowników mobilnych to dostęp do pełnej oferty towarowej, historii kontaktów z Klientem, tranzakcji i płatności oraz prowadzenie sprzedaży bezpośrednio u Klienta z poziomu urządzenia mobilnego.


Kontakt

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

tel. 61 822 66 62
biuro@integramax.pl

Wsparcie
techniczne

INTEGRAMAX © 2016
REALIZACJA: IADU.pl